Chwytaj te święta!


     Już tylko kilka dni dzieli nas od tak długo wyczekiwanych przez nas Świąt Wielkanocnych. Powiem Wam, że mimo iż czeka mnie całkiem sporo pracy: dokładnego sprzątania każdego domowego zakątka, przygotowywania świątecznych potraw i ciast... to jednak cieszę się, że święta w końcu nadchodzą. Że w końcu mogę to wszystko robić razem z rodziną, z którą mogę być niestety jedynie w weekendy.

      Często żałuję, że nie mam dla najbliższej rodziny więcej czasu i nawet jeśli przyjeżdżam do domu, to te niecałe dwa dni to tak naprawdę za mało, żeby na spokojnie nacieszyć się swoim towarzystwem. Bo zamiast być szczęśliwa, że jestem wśród bliskich, myślami wybiegam już daleko w przyszłość. Myślę o tym co jeszcze zostało mi do zrobienia w domu. Myślę co zabrać ze sobą do Krakowa na kolejny tydzień. Myślę jak dużo nauki mi jeszcze zostało. Myślę o zdjęciach, jakie wykonać do następnego posta. Myślę o tym, kiedy napiszę notkę, kiedy spotkam się z chłopakiem. W głowie układam już przeróżne scenariusze jak to wszystko zorganizować i ze sobą pogodzić, aby wszystko było załatwione na czas. A i tak zazwyczaj mi się to nie udaje i z czegoś muszę rezygnować, przez co wracając po weekendzie do mieszkania w Krakowie wcale nie czuję się wypoczęta i zrelaksowana. A wręcz przeciwnie. Mam poczucie, że nie udało mi się zrealizować, wszystkiego co sobie narzuciłam i czuję się przez to sfrustrowana. 


       Co z tego, że wracam na weekend do domu, jak jestem tam obezna praktycznie tylko ciałem,  a duchem wybiegam już hen hen daleko i  nie myślę o tym co robię, tylko o tym co będzie później? 
     Ostatnio zadałam sobie pytanie, czy naprawdę warto tym wszystkim się aż tak zamartwiać? Wybiegać myślami w przyszłość, zamiast być obcym tu i teraz? Czy nie lepiej po prostu na spokojnie usiąść, wypić razem kawę czy zieloną herbatę i nadrobić ten czas nieobecności? 
      Bo jeśli nie mamy czasu dla własnej rodziny, to w pewnym momencie zdamy sobie sprawę, że przyjaciele to nie wszystko. Rodzina również jest ważna i póki jeszcze możemy, to powinnyśmy być z nimi jak najdłużej. A jeśli to nie brak czasu dla Ciebie jest powodem osłabienia relacji, a kłótnia, to wykorzystaj ten czas świąt na naprawę relacji. Nie myśl o tym, co ta druga strona sobie pomyśli, nie myśl o konsekwencjach, nie zakładaj, że odrzuci Twoją wyciągniętą dłoń. Nie myśl. Po prostu zrób ten pierwszy krok, a reszta sama się ułoży. 

      Święta to taki czas, który możemy spędzić razem, nie spiesząc się, nie przejmując się tym co będzie jutro. Czas, kiedy możemy po prostu usiąść, podzielić się jajkiem, zjeść wspólny posiłek, porozmawiać i  po prostu poczuć tę atmosferę. 
Carpe diem.

A czy Wy podejmiecie wyzwanie i dacie radę chociaż podczas tych świąt po prostu zatrzymać się i czerpać radość z tego, co tu i teraz?


 Na koniec chciałam podzielić się z Wami jeszcze kodami rabatowymi do popularnego ostatnio sklepu Na-kd, które można znaleźć na platformie Rabble. Ja osobiście uwielbiam robić zakupy korzystając z rabatów, więc pomyślałam, że może Wam też się teraz przydadzą.

CONVERSATION

12 komentarze:

 1. Ja na pewno w te święta się zrelaksuje bo wyjeżdzamy całą rodziną do hotelu z pięknym basenem ;) Życzę Ci wesołych świąt ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale cudowne zdjęcia :)
  Wesołych świąt, spokojnych!! :)
  BLOG
  INSTAGRAM
  Wpadnij! ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie czuje tych świąt.
  Wesołych kochana :)
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych świąt kochana ! <3
  Pozdrawiam cieplutko.
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia!

  Zapraszam na nowy wpis! Koniecznie sprawdź, bo przygotowałam coś fajnego! :)
  ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM


  OdpowiedzUsuń
 6. Wesołych świąt kochana :) Zgadzam się, rodzina jest najważniejsza!

  Pozdrawiamy cieplutko,
  www.twinslife.pl (klik)

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, że w ciągłym biegu nie mamy czasu dla najważniejszych osób w naszym życiu ;) Ja stwierdziłam, że nie pozwolę, by jakies inne sprawy odbierały mi możliwosć spokojnego spędzenia czasu z rodziną ;)
  Wesołych, spokojnych i radosnych Swiąt w gronie rodzinnym :)
  Pozdrawiam!

  http://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej! Świetny post :)

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  http://milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. święta to czas, który powinnaś poświęcić dla najbliższych, nie ma co się zamartwiać, jeśli zrobisz coś w późniejszy terminie to świat się nie zawali :)
  >> vanillia96.blogspot.com <<

  OdpowiedzUsuń
 10. Święta spędzam przede wszystkim z rodziną :)
  Nie myślę o szkole i czekających mnie sprawdzianach, kartkówkach.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Super wpis! Zgadzam się w zupełności :)

  MERI WILD BLOG

  OdpowiedzUsuń

statistics

Back
to top